Dnes je piatok, 03.december 2021, meniny má: Oldrich
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

V Bratislave pripravujú vianočné trhy

november 08, 2019 - 19:28
Už niekoľko rokov sa v historickom centre konajú dvoje vianočné trhy. Jedny organizuje hlavné mesto a druhé mestská časť Staré Mesto. Trhy na Hlavnom, Františkánskom a Primaciálnom námestí organizuje hlavné mesto a trhy na Hviezdoslavovom námestí Staré Mesto. Tohtoročné Vianočné trhy sa budú konať od 22. novembra do 22. decembra.
Foto: 
Ramon Leško

Staré Mesto pred piatimi rokmi prišlo s novou koncepciou vianočných trhov. Táto koncepcia s detskou zónou, klziskom, pódiom, nadrozmerným adventným vencom  a stromčekom pred historickou budovou SND sa osvedčila a súčasné vedenie na nej nič nezmenilo. 

vianoce.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Magistrát chce naopak koncepciu aj názov vianočných trhov na Hlavnom námestí meniť.  Tohoročné Vianočné trhy chcú získať prívlastok „bezodpadové“. Stánkari budú povinní používať kompostovateľný riad a triediť odpad. Tradičné trhy organizované hlavným mestom sa budú volať „Vianočný Hlavný trh“.

vianoce_2.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Návštevníci trhov budú mať prvýkrát možnosť platiť na trhoch bezhotovostne prostredníctvom platobných terminálov, pričom 0,01 eura z každej platby pôjde na charitatívny účel.

Vianočné trhy sa pomaly pripravujú. Na Hlavnom námestí je už od minulého týždňa postavený aj vianočný stromček.

vianoce_4.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Na Primaciálnom námestí sa cez víken koná Sviatok mladého vína. Svoje celoročné úsilie a výsledky vinárov, ale aj tohoročnej úrody predstavujú vinári z Račianskeho vinohradníckeho spolku.

Minulý rok bol Sviatok mladého vína súčasťou trojdňových Staromestských martinských hodov, ktoré pripravilo Staré Mesto na Rudnayovom námestí a súčasťou ktorých bol lampiónový sprievod, scénický výjav príchodu Martina na živom bielom koni, sväté omše a  bohatý program. 

martin.jpg

Foto: 
Marek Velček
Staromestské martinské hody 2018

- - Inzercia - -