Dnes je sobota, 28.máj 2022, meniny má: Viliam
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Spoznajte bližšie laureátky na Slovenku roka 2022. Predstavujeme vám dve dámy z kategórie Biznis a manažment

máj 13, 2022 - 10:00
Byť ženou je úžasné. A byť slovenskou ženou znamená súhru šikovnosti, šarmu, pracovitosti a krásy. To všetko a ešte oveľa viac spĺňajú nominantky 14. ročníka čitateľskej ankety Slovenka roka, ktoré organizuje Týždenník Slovenka v spolupráci s RTVS a so Slovenským národným divadlom. Postupne vám ich cez víkendy predstavíme aj v inom ako profesnom svete. Zoznámte sa dnes s kandidátkami z kategórie Biznis a manažment.
Foto: 
Ramon Leško

VIERA KUBAŠOVÁ, CFO a členka predstavenstva Kooperativa poisťovňa, a.s. Vienna Insurance Group. Spoločnosť je dlhodobým lídrom na trhu v oblasti životného poistenia a poistenia motorových vozidiel. Viera Kubašová má na starosti financie, investície, oblasť Solvency II a riadenie rizík, ako aj prevádzku a správu poistných zmlúv.

Ako najradšej trávite víkendy?
Milujem svoju rodinu – a pritom som si myslela, že nie som rodinný typ . Keďže sú deti už osamostatnené, veľmi ma tešia spoločné víkendy a prechádzky so psom. A keď sa mi podarí vytiahnuť ich na výlet alebo aspoň krátku spoločnú dovolenku, je to pre mňa viac, ako akákoľvek luxusná exotika.

Ste v kuchyni ako doma, alebo varenie prenecháte iným rodinným príslušníkom?

Svoje miesto v kuchyni kľudne prenechám aj nepriateľovi. Samozrejme viem variť a myslím si, že varím aj dobre. Ale nepatrí to medzi moje záľuby. Veľa práce a výsledok veľmi prchavý. Môj manžel rád hovorí kamarátom, či nekúpia od nás sporak; samozrejme žartuje. Ale ja by som ho kľudne oželela. Stačí mi mikrovlnka a kávovar.

Na čo sa v najbližšej dobe tešíte?

Sme veľká rodina, s prevahou žien. Dcéra čaká bábätko a vraj to bude ďalšia baba a posilní tak naše rady. Veľmi sa na vnučku s manželom tešíme. Dcéra o tom ešte nevie, ale ja už plánujem spoločné výlety. Ale ak by to mal byť malý športovec, to bude horšie.

Súčasná situácia u susedov ochromila celú spoločnosť. Čo je pre vás motiváciou v týchto náročných časoch?

Vojnové konflikty bohužiaľ vo svete stále sú, ale nedotýkajú sa nás tak bezprostredne, ako udalosti na Ukrajine. Ako vačšina ľudí verím v skoré ukončenie tejto vojny, ale zároveň nevidím šancu na skoré zotavenie z jej dôsledkov. O to viac súcitím s maminami, ktoré musia utekať s deťmi do absolútnej neistoty a o to viac si vážim to, čo mám. 

kubasova.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Chceli by ste niečo odkázať ľuďom čo vám dajú hlas, čitateľom Slovenky, rodine?

 Moja rodina vie, ako veľmi som im vďačná za každú formu ich podpory, ale chcela by som odkázať aj mojim priateľom a kolegom, ktorí mi poslali svoj hlas, že si úprimne vážim toto ich symbolické gesto ako prejav povzbudenia a podpory. V práci často nie je priestor na pocity, o to je to vzácnejšie.  

Ing. NADEŽDA DEMETEROVÁ, konateľka a spolumajiteľka spoločnosti konzervárne RISO-R, s.r.o. Rimavská Sobota. V situácii, keď podniku  hrozil zánik, sa s manželom a synmi rozhodli 120 ročnú tradíciu výroby, ako aj pracovné miesta, zachovať. V súčasnosti sa spoločnosť zaoberá tzv. tradičnou  výrobou džemov, ovocných nátierok a lekvárov so zreteľom na vysokú kvalitu výrobkov.

Ako najradšej trávite víkendy?

Víkendy mám rada rôzne. Niekedy som spokojná, len tak doma „ ukladaním vecí v šuplíku“. Veľmi rada čítam odmalička a čítam všetko. Som spokojná v kruhu mojej skvelej rodiny, v mojej záhradke, pri ružiach, ktoré pestujem v práci. Milujem však aj víkendy, keď ideme niekde na krátky výlet, do okolia, po Slovensku alebo kdekoľvek na niekoľko dní. A mám veľmi rada ten pocit, kde sa vrátim domov, kde som si nechala všetko upratané.

Ste v kuchyni ako doma, alebo varenie prenecháte iným rodinným príslušníkom?

Myslím si , že som veľmi slušná kuchárka. Varím rada a výrazne, kde patrí soľ, korenie, ocot, bylinky, tak to tam dám. Tradíciou v našej rodine bol  a je vždy aj  nedeľný koláčik.  Mojej rodine a priateľom u mňa chutí a rada ich hostím.

Na čo sa v najbližšej dobe tešíte?

Teším sa vôňu jari, vôňu prvých jahôd, ktoré prídu na dvor našej konzervárne. 

 Súčasná situácia u susedov ochromila celú spoločnosť. Čo je pre vás motiváciou v týchto náročných časoch? 

Motiváciou je pre mňa viera v dobro človeka,  v ktoré ja nekonečne verímVerím, že mocní tohto sveta    pochopia nezmyselnosť svojho konania a pochopia, že najvyššou prioritou je život človeka. 

demeterova.jpg

Foto: 
Ramon Leško

 Chceli by ste niečo odkázať ľuďom čo vám dajú hlas, čitateľom Slovenky, rodine?

 Určite veľké ďakujem. Ďakujem za ten  okamih každému človeku , v  ktorom mi pošle svoj hlas, venuje svoj čas  tomu, aby ma potešil a posunul v ankete Slovenky roka. A rodine nemusím nič odkazovať, máme to jasné. Máme sa radi, podporujeme sa,  rozumieme si a vieme sa spolu smiať.

Hlasujte za svoju favoritku a vyhrajte exkluzívny dovolenkový pobyt pre 2 osoby v Ománe od CK Hydrotour.

Hlasovanie je spustené na stránke https://www.slovenkaroka.sk/hlasovanie/

sr2022-partneri.jpg

Foto: 
Ramon Leško

 

 

- - Inzercia - -