Dnes je sobota, 25.jún 2022, meniny má: Olívia, Tadeáš
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Minister je sklamaný, že v parlamente prešiel Matovičov za 1,2 miliardy eur

máj 25, 2022 - 10:08
Parlament v utorok 24. mája v zrýchlenom legislatívnom konaní schválili zákon o financovaní voľného času dieťaťa, zvýšenie prídavku na dieťa, ako aj daňového bonusu na nezaopatrené deti.
Foto: 
SITA

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) je sklamaný, že v parlamente prešiel návrh ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) za 1,2 miliardy eur. Vo svojom statuse na sociálnej sieti tento návrh označil za nedomyslený. Zároveň podotkol, že Matovičov návrh prešiel aj vďaka hlasom poslancov z opozičnej strany Kotlebovci – Ľudová strana naše Slovensko.

Parlament v utorok 24. mája v zrýchlenom legislatívnom konaní schválili zákon o financovaní voľného času dieťaťa, zvýšenie prídavku na dieťa, ako aj daňového bonusu na nezaopatrené deti. Zo zákona o financovaní voľného času dieťaťa vyplýva, že dieťa vo veku päť až 18 rokov získa každý mesiac príspevok na voľnočasové aktivity vo výške 60 eur. Dostať ich má na konto, ktoré zriadi Finančné riaditeľstvo SR. Služby deťom majú začať fungovať od začiatku budúceho roka. Za tieto zmeny hlasovalo 83 poslancov, proti bolo 23 poslancov a 25 zákonodarcov sa zdržalo hlasovania.

- - Inzercia - -