Dnes je sobota, 25.jún 2022, meniny má: Olívia, Tadeáš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Včera bol medzinárodný deň jogy, oslávte ho pohybom

jún 22, 2022 - 14:00
Mnohí ste sa včera isto pozastavili nad tým, že bol prvý letný deň. Tí, čo nás čítajú zistili, že zároveň bol aj medzinárodný deň zmrzliny. K tomuto sympatickému výpočtu sa pridružuje i medzinárodný deň jógy, ktorý rovnako pripadá na 21.jún. Viete ako ho najlepšie osláviť?
Foto: 
shutterstock

Oslava príchodu leta známa aj ako letný slnovrat je sprevádzaná ešte jednou veľmi výnimočnou udalosťou. Prvý letný deň, ktorým je 21.jún sa totiž už niekoľko rokov celosvetovo oslavuje aj ako Medzinárodný deň jogy.

Osláviť môžete podľa seba, ale pri tejto udalosti je samozrejme skvelé zamerať sa na cvičenie.

Joga vonku

Prehovorte priateľky a zvaľte sa do trávy v parku. Ak si na cvičenie sama netrúfate, pohľadajte vo svojom meste možnosti, kde si zacvičiť vonku a v skupine. Budete prekvapená, koľko ich je.

Joga s partnerom

Joga je skvelá aj na utužovanie vzťahov. Ak cvičíte s partnerom viete si podať pomocnú ruku napríklad v obrátených pozíciách, na ktoré si inak netrúfate. Každý pokrok vás posunie nielen v cvičení, ale aj vo vzťahu.

Joga s deťmi

Deti milujú jogu! Vyhľadajte možnosti, kde je vyučovaná hravou formou, bude dobre vám aj ratolestiam.

Pozdrav Slnku

A čo tak malá výzva? Pozdrav slnku si hravo naštudujete v odporúčaných článkoch tu na webe. Na oslavu medzinárodného dňa si zostavu môžete skúsiť zopakovať 108 krát.

Letu a joge zdar!

- - Inzercia - -