Dnes je piatok, 03.december 2021, meniny má: Oldrich
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Z Hviezdoslavovho námestia je Obývačka

september 02, 2014 - 13:58
Knižnice okolo stromov, gauče, ležadlá a tuli vaky, z ktorých môžete sledovať premietanie na obrazovke, nové trávniky, hracie prvky pre deti, hojdačky, pingpongové stoly a mnoho ďalšieho. To všetko pribudlo na Hviezdoslavovom námestí, z ktorého mestská časť Staré Mesto spravila Obývačku priamo v centre Bratislavy.
Foto: 
„Hviezdoslavovo námestie je srdcom Starého Mesta, stretávali sme sa však s ohlasmi, že ľudia tadiaľto iba prechádzali, nezastavili sa tu a netrávili viac času. Konkurenciou sú napríklad nákupné centrá, ktoré vyrástli v blízkosti centra. Naším cieľom bolo vrátiť život a prilákať ľudí do Starého Mesta, aby si na Hviezdoslavovom námestí oddýchli a trávili čas všetky generácie – rodiny s deťmi, mladí ľudia aj seniori. Teší ma, že ľudia si Obývačku hneď obľúbili a je ich tu stále viac,“ hovorí starostka Starého Mesta Táňa Rosová o vzniku projektu. 
 
Čo všetko v Obývačke nájdete?
 
Knižnice
Prečítať si dobrú knižku nemusíte iba doma vo svojej obývačke. Okolo stromov „vyrástli“ dve knižnice, knižku si môžete prečítať priamo na mieste, ak vás zaujme, môžete si ju požičať. Je však potrebné ju vrátiť alebo priniesť inú na výmenu.
 
Hracie prvky
Tí najmenší sa môžu tešiť z hracích prvkov – hojdacích koníkov či kolotoča, ktoré sú umiestnené na nových trávnikoch. Na svoje si prídu aj väčšie deti, na štyroch hojdačkách sa môžu vyšantiť aj dospelí.
 
Pingpongové stoly a šach
Pre tých, ktorí nechcú iba oddychovať, ale si aj zašportovať, sú pripravené dva nové ping¬pongové stoly. U brigádnikov, ktorí majú na starosti Obývačku, si môžete zapožičať rakety. Obnovený je aj šach, ktorý je k dispozícii denne a nielen počas víkendov.
 
Ležadlá, tuli vaky, sedačky
Na Hviezdoslavovom námestí pribudli dve ratanové sedacie súpravy, 14 plážových ležadiel a 10 tuli vakov, na ktorých môžete relaxovať.
 
Nové trávniky
Námestie je už na prvý pohľad zelenšie – spolu bolo položených 1500 m2 novej trávy.
 
Obrazovka
Na veľkoplošnej obrazovke ste si počas leta mohli pozrieť snímky s krásnou hudbou v rámci projektu Viva Musica Cinema. Vidieť tu môžete nielen záznamy kultúrnych podujatí, ale aj samých seba. Kamera sníma aj každodenný život na námestí.
 
Viac sa dočítate v METROPOLE!
 
Zdroj a foto: red
Alexandra Obuchová, hovorkyňa

- - Inzercia - -